print rating کد خبر: 46765/ تاریخ مخابره: 1397/5/27 11:3:0 / تعداد بازدید : 354 نفر

»صفحه اصلی/ یادداشت ها
چرا امریکا توان جنگ علیه ایران را ندارد
چرا امریکا توان جنگ علیه ایران را ندارد مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود با اشاره به تهدید به جنگ برخی از اعضای هیئت حاکمه امریکا با قاطعیت فرمودند: «جنگ نخواهد شد». این پیش‌بینی قاطعانه ناشی از کدام حقیقت است؟
مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود با اشاره به تهدید به جنگ برخی از اعضای هیئت حاکمه امریکا با قاطعیت فرمودند: «جنگ نخواهد شد». این پیش‌بینی قاطعانه ناشی از کدام حقیقت است؟
در شصت و پنجمین سالگرد «کودتای امریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲» علل ناتوانی امریکا را در راه‌اندازی جنگ علیه ایران مرور کنیم:

۱ - مشکلات داخلی امریکا در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و.... در طول تاریخ این کشور بی‌نظیر بوده و این کشور را با ۲۱ تریلیون دلار بدهی در آستانه سقوط و تجزیه قرار داده‌است.
۲ - عدم انسجام سیاسی در امریکا: بی‌شک در هیچ زمانی کشور امریکا تا این اندازه در بی‌ثباتی سیاسی و ناتوانی در تشخیص شاخص‌های امنیت منافع ملی و تعیین و تبیین استراتژی اقدام به سر نبرده است.
۳ - انزوای سیاسی و از دست دادن هژمون ابرقدرتی: هم‌اینک امریکا فاقد کمترین ظرفیت برای اقناع دولت‌های قدرتمند و هم‌افزایی بین‌المللی جهت راه‌اندازی یک جنگ تمام عیار است.
٤ - بعد از جنگ ویتنام امریکایی به تنهایی در هیچ جنگی امکان حضور نداشته و در تمام جنگ‌ها با ایجاد ائتلاف وارد جنگ شده‌اند و اینک شواهد و قرائن نشان می‌دهد که مطلقاً امکان ایجاد چنین ائتلافی وجود ندارد.
۵ - وجود و بروز اختلافات عمیق بین امریکا و «چین»، «اتحادیه اروپا»، «گروه ۸» و... امریکا را با بزرگ‌ترین چالش بین‌المللی مواجه ساخته است.
۶ - تجربه تلخ حضور ناموفق و شکست مفتضحانه امریکایی‌ها در جنگ با افغانستان، عراق و سوریه با هزینه بیش از ۷ تریلیون دلاری آنان را به این نتیجه قطعی رسانده که هر گونه منازعه در منطقه بی‌تردید به نفع ایران و توسعه عمق استراتژیکی جمهوری اسلامی و تضعیف امریکا و محور شرارت «غربی، عبری، عربی» تمام خواهد شد.
۷ - تجربه تلخ شکست سخت ائتلاف «وهابی، غربی، عبری» در جنگ با یمن و عدم دستیابی به هیچ‌یک از اهداف پیش‌بینی شده غرب را به این نتیجه رسانده که امکان راه‌اندازی جنگ نیابتی علیه ایران مطلقاً وجود نداشته و چنین جنگی به نابودی وهابیون و بروز و ظهور بیداری اسلامی و انقلاب‌های بزرگ در این کشور‌ها به نفع ایران خواهد انجامید.
۸ - جنگ علیه ایران با بی‌ثباتی وحشتناک اقتصادی در جهان همراه شده و قدرت تأثیرگذاری گسترده ایران بر نظام اقتصادی بین‌الملل مانع از بروز هر گونه جنگ خواهد بود.
۹ - امریکایی‌ها بی‌شک از کابوس وحشتناک تجربه رژیم صهیونیستی در نبرد با حزب‌الله لبنان (به‌عنوان الگوی نظام شیعی ایران) در جنگ ۳۳ روزه ۲۰۰۶ میلادی به اندازه کافی درس گرفته و به رغم قمپز درکردن مطلقاً فاقد اراده جنگ علیه ایران هستند.
۱۰ - اقتدار مسلم نظامی و امنیتی و بی‌بدیل ایران در منطقه بروز هر گونه جنگ را برای امریکایی‌ها به کابوسی مبدل ساخته که نابودی آنان را در پی خواهد داشت.
۱۱ - علاوه بر امریکایی تمامی کشور‌های جهان و از جمله کشور‌های بزرگ، خوب می‌دانند که هر گونه جنگ افروزی علیه ایران به بزرگ‌ترین بحران انرژی در جهان منجر شده و نظام اقتصادی جهان را نابود خواهد ساخت.
۱۲ - امریکا و تمامی متحدان امریکا این حقیقت را به‌خوبی درک کرده‌اند که نتیجه جنگ علیه ایران قیام مردم منطقه علیه آنان و نابودی قطعی رژیم صهیونیستی و نابودی تفکر وهابی و رژیم سعودی حاکم بر حجاز و تجدید جنبش بیداری اسلامی در جهان اسلام و از بین رفتن تمامی منافع و ظرفیت‌های اقتصادی و سیاسی غرب خواهد بود.

همه جهان می‌دانند که در دهه اول و دوم انقلاب اسلامی که ایران فاقد ظرفیت‌های داخلی و خارجی لازم برای دفاع از خود بود و امریکایی‌ها در بهترین وضعیت از حیث هژمون مسلط جهانی و قدرت سخت و نرم به سر می‌بردند امکان راه‌اندازی جنگ علیه ایران را نداشتند و امروز که ایران به‌عنوان قدرت بی‌نظیر، مسلط و مؤثر منطقه غرب آسیا نقش آفرینی کرده و حضوری راهبردی در منطقه (عراق، سوریه، لبنان، یمن و...) دارد امکان راه‌اندازی جنگ علیه ایران مساوی با صفر است.
آنچه امریکایی‌ها از پروپاگاندای جنگ در سر می‌پرورانند فرار به جلو و انحراف افکار عمومی از ناتوانی امریکا از یک‌سو و بسترسازی برای ترساندن ترسو‌های ایران و ایجاد تفرقه و دوقطبی سازی با هدف اعمال فشار مردم بر نظام برای تسلیم شدن در برابر امریکاست. اینک امریکایی‌ها مستأصل و ناامید از مواجهه با ایران و سرخورده از تصمیمات شتابزده علیه نظام اسلامی ایران، سازمان جدیدی با عنوان «گروه اقدام ایران» با مسئولیت «برایان هوک مسئول برنامه‌ریزی سیاست‌های وزارت خارجه امریکا» با هدف بررسی و هماهنگی کلیه امور مرتبط با ایران ایجاد کرده‌اند تا شاید بتوانند از خطرات مواضع غیرمنطقی و شتابزده و متنوع و متناقض هیئت حاکمه امریکا جلوگیری کنند، اما بزرگ‌ترین مشکل فراروی «گروه اقدام ایران» ناتوانی در کنترل احمقی به نام ترامپ است که ابلهانه با طناب پوسیده گروهک‌های تروریستی و بی هویتی نظیر منافقین و سلطنت‌طلب‌ها به چاه رفته و با مواضع جاهلانه خود امریکا را به قهقرا و سراشیبی سقوط کشانده است.
انتهای پیام/
margin-right: -280px;
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
: