print rating کد خبر: 19350/ تاریخ مخابره: 1396/5/17 12:36:0 / تعداد بازدید : 618 نفر

»صفحه اصلی/ سیاسی
چرا برخی نمایندگان سِلفی ذلیلانه با موگرینی گرفتند؟
رحیم‌پور ازغدی تشریح کرد : چرا برخی نمایندگان "سِلفی ذلیلانه" با موگرینی گرفتند؟ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی رفتار ناپسند برخی نمایندگان در حاشیه مراسم روز تحلیف رئیس‌جمهور را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران به نقل از دانشگاه خبرگزاری تسنیم، رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز (دوشنبه، 16 مرداد) در دومین نشست سالانه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله(عج) برگزار شد، با اشاره به اقدام اخیر نمایندگان در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور در مجلس که با حضور موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد، گفت: نوع افراطی احساس حقارت و ذلت، جاسوسی و خیانت است اما نوع رایج‌تر و رقیق‌تر آن پیشه گرفتن نمایندگان مجلس بود و به‌گونه‌ای که با این اقدام به آدم "احساس تهوع" دست می‌دهد.

وی با بیان اینکه اکثر این نمایندگان، نمایندگان تهران بودند که میان آنها هم آخوند بود، تصریح کرد: دیدیم که اینها با چه ذلتی سلفی می‌گرفتند و این خطر بزرگی است، در واقع این اقدام با وجود این‌همه اهانت که در این چند سال اخیر ما در حوزه تحریم‌ها و هسته‌ای به ما کرده و حق و حقوق و عزت ملت ایران را پایمال کرده‌اند، صورت گرفته است.

رحیم‌پور ازغدی با ابراز اینکه "ذلت و حقارت را در چشمان نمایندگان و گردن‌های کج آنها به‌مانند دوره قاجار و دوره پهلوی می‌دیدیم" گفت: دوره قاجار و پهلوی هم همین تیپ‌ها حکومت می‌کردند، منتهی اینها مذهبی‌نما هستند و با این حال آیا اینها در برابر اولتیماتوم ابرقدرت‌ها می‌توانند مقاومت کنند؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه قرار بود مدرس‌ها به مجلس بروند، تصریح کرد: در دوره مدرس کشور با مسائلی همچون انگلیس، روسیه، تهدید، اشغال، جنگ و بعد اولتیماتوم روس‌ها روبه‌رو بود و آنها می‌گفتند "ما آمدیم" بعد مجلس مثل همین نمایندگان با ذلت ترسیدند و گفتند "امتیاز بدهید و الّا روس‌ها حمله می‌کنند" که مدرس در پاسخ گفت "آقایان از ترس مرگ می‌خواهید خودکشی کنید، شما می‌ترسید که آنها بکشنتان اما قبل از آن خودکشی می‌کنید. با عزت و شرافت پای حقوق ملت بایستید و نه آن هم اگر روس‌ها جرئت کنند و بیایند، بگیرند و هزینه بدهند این است که آنها ایران را اشغال می‌کنند اما شما می‌خواهید قبل از آنها کشور را دودستی تقدیمشان کنید".

وی افزود: امام خمینی(ره) فرمودند "از آمریکا نترسید، از خودتان بترسید". ما باور نمی‌کردیم که در دهه چهارم انقلاب و با این سرعت نمایندگان مجلس این گونه ذلیل و پست عمل کنند به‌گونه‌ای که یکی از آنها برگشته و می‌رود بغل آن خانم عکس سلفی بگیرد و یکی با التماس نگاه می‌کند، در واقع برخورد نمایندگان به‌گونه‌ای بود که به‌نظرم موگرینی ترسیده و با خودش گفته که نکند نمایندگان نسبت به او نظر سوء دارند اما او نمی‌داند که صحبت مردانگی هم نیست که آنها از آن جهت بخواهند برای سلفی گرفتن جلو بیایند.

رحیم‌پور ازغدی با اظهار اینکه "واقعاً این‌همه ذلت و پستی را که در مجلس اتفاق افتاد ندیده بودیم" تصریح کرد: این نشان می‌دهد داخل حکومت خطری متولد شده است، در واقع عمر غربزدگی در داخل حکومت منفجر شده است، در واقع امروز شاهد ترس از غرب، عشق به غرب و جدایی غرب مواجه هستیم و این در حالی است که غرب بر سرشان می‌زند و بعد برایش پارس می‌کنند و این خیلی خطر بزرگی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: عمر ما که تمام شد ولی در این یکی دو سه دهه آینده مراقب باشید حکومت نباید به دست اینها بیفتد. وی با بیان اینکه در برابر مستکبر باید مغرور بود تصریح کرد: بچه‌های ما در خلیج فارس کاری کردند که همه کشتی‌ها که از آنجا عبور می‌کنند مجبور هستند که مترجم فارسی داشته باشند و با زبان فارسی با ما صحبت کنند بعد از سوی دیگر شاهد آن اقدام از سوی نمایندگان مجلس هستیم.

رحیم‌پور ازغدی با ابراز اینکه "هرچه دقت کردم ببینم آیا در این اقدام نمایندگان حسن‌نیت بوده یا نه" تصریح کرد: در چندین مجله اروپایی به‌خاطر این اقدام نمایندگان به ما خندیدند در واقع پستی و بی‌شخصیتی مانع بزرگی بر سر راه تمدن‌سازی نوین اسلامی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ترس از غرب، عشق به غرب و پارس کردن جلوی آنها برای کسب رضایتشان به‌شکل مجسم با سلفی گرفتن نمایندگان خود را نشان داد البته اشکال نامجسم دیگری هم وجود دارد، تصریح کرد: امام(ره) می‌گفتند که تکلیف خود را روشن کنید آمریکا دشمن است اما برخی‌ها آن را دشمن نمی‌دانند و می‌گویند "چون این کشور پیشرفته‌تر است باید زیر سایه آنها باشیم"، البته یک مدل دیگر هم که یک مدل مستقل است وجود دارد که این به‌معنای منزوی بودن نیست، حرف ما این است که ملت ایران باید لوکوموتیو باشند نه اینکه برای حرکت در واگن‌ها قرار بگیرند.

وی با یادآوری اینکه "هرگاه منافع ما با منافع دشمن تعارض پیدا کند آنها به‌بهانه‌های مختلف همچون جنگ، تحریم، موشکی و حقوق بشر تلاش می‌کنند حقوق ما را پایمال سازند" اضافه کرد: در واقع اگر بهانه دست دشمن ندهیم آنها خودشان بهانه‌ای می‌تراشند، از این رو امام خمینی(ره) فرمودند "اگر مسائل خود را جدی با جهانخواران حل نکنیم هرگز آسوده نخواهیم بود". اما سؤال این است که؛ چگونه می‌توانیم مسائل خود را با جهانخواران حل کنیم؟ که امام نیز در پاسخ به این سؤال گفته‌اند "با جهانخواران آشتی نکنید و خود را به مرز یک قدرت بزرگ جهانی برسانید و از نظر ایدئولوژیک، سیاست، علم، اقتصاد و نظامی به یک قدرت جهانی تبدیل شوید و اگر به این‌جا رسیدید آنها دست از توطئه برمی‌دارند".

رحیم‌پور با بیان اینکه آمریکا در دهه 60 به هیچ کشوری حمله نکرد اما در ده سال اخیر 5 کشور اسلامی از جمله عراق، سوریه، افغانستان، لیبی و یمن را با خاک یکسان کرده، ادامه داد: برخی‌ها می‌گویند آمریکا آدم شده اما واقعیت این است که آمریکا وحشی‌تر شده است و نشانه آن هم حمله این کشور به 5 کشور اسلامی است البته اگر جرئت می‌کردند ایران را نیز مورد حمله قرار می‌دادند اما می‌دانند با حمله به ایران جنگ جهانی سوم شکل می‌گیرد و از این طریق ذخایر نفتی به آتش کشیده می‌شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به قاطعیت امام در برابر جهانخواران تصریح کرد: زمانی که هواپیمای مسافربری کشورمان در خلیج فارس مورد حمله موشکی ناو آمریکایی قرار گرفت امام خمینی(ره) خطاب به آمریکایی‌ها گفتند که "این گونه نیست که شما همواره دست به این اقدامات بزنید ممکن است نیروهای ما ناوهای شما را به قعر خلیج فارس بفرستند". در هر حال ما باید آن‌قدر قوی شویم که آمریکا بفهمد اگر یک ضربه بزند دو ضربه می‌خورد و رهبر معظم انقلاب نیز به این مسئله اشاره کرده‌اند.

وی با ابراز اینکه برخی‌ها می‌گویند "غیر از مبارزه راه دیگری برای رویارویی با آمریکا وجود دارد" گفت: با وجود این، امام(ره) گفته‌اند که راهی جز مبارزه نباید ولی با وجود این، با مذاکره هم نمی‌شود با آمریکا تعامل کرد چون یا کلاه ما را برمی‌دارند و یا ظلم می‌کنند و البته رهبر معظم انقلاب نیز در جریان مذاکرات گفتند که "من به مذاکرات بدبین هستم و خواهید دید که به ریشتان می‌خندند"، در هر حال امروز شاهدیم برخی‌ها به ریششان می‌خندند اما امروز برخی‌ها که برجام نقض شده است و به ریششان می‌خندند به ریششان نمی‌گیرند و می‌گویند "حالا حالاها برجام را نقض نمی‌کنند" و بعد یکی دیگر می‌آید و می‌گوید نقض فاحش کرده‌اند.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه امروز یک طرف می‌گوید "با شجاعت زمینه ادامه توافق را داریم" و یک طرف هم در مجلس زیر پای اروپایی‌ها می‌افتد، تصریح کرد: امام خمینی(ره) گفته‌اند که راهی جز مبارزه نمانده است و باید چنگ و دندان آمریکا و ابرقدرت‌ها را شکست و گرنه آنها ما را ول نمی‌کنند و البته امام باز هم گفته‌اند که این ریسک است اما ما باید در نهایت یکی از دو راه را انتخاب کنیم که یکی از این راهها شهادت و دیگری پیروزی است. وی با بیان اینکه برای تمدن سازی نوین اسلامی باید داربست هایی در محور کرامت انسانی بنا شود، تصریح کرد: مسلمانان باید جسارت ایجاد این داربست ها را داشته باشند البته در این مسیر تهمت، تحریم، تهدید و شایعه هم وجود دارد.

رحیم پورازغدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ما در حج پیام انقلاب اسلامی را صادر کردیم، تصریح کرد: یکی از برکات حج ایجاد جنبش جهاد اسلامی فلسطین توسط فتحی شقاقی بوده از طرفی در چند سال اخیر شاهدیم که در 120 کشور جهان پرچم آمریکا را آتش می زنند البته برخی ها می گویند که این بی احترامی به ملت آمریکا است در حالی که درجریان انتخابات ریاست جمهوری شاهد بودیم که طرفداران هر دو حزب آمریکا پرچم این کشور را به آتش کشیدند و این پرچم را نماد خود نمی دانستند. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همچنین امروز شاهدیم که پرچم اسرائیل که آن را مقدس می دانستند در نیویورک به آتش کشیده می شود. در هر حال دشمن هم ساکت ننشسته به گونه ای که شاهدیم جهاد تکفیری ها را جایگزین جهاد اسلامی علیه استکبار کرده اند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به تفاوت های تمدن سازی اسلامی با تمدن سازی غیردینی اشاره کرد و افزود: در تمدن سازی اسلامی در کنار علم، تحصیل، رفاه، مسکن که نیازمند مدیریت عقلانی و دقیق هستند باید به آخرت خود هم توجه داشته باشیم در واقع در تمدن سازی اسلامی باید دنیا را معطوف به آخرت درست کنیم.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه در تمدن سازی اسلامی نمی توانیم از استثمار ضعفا، دروغ، غصب به حقوق دیگران، سرقت، ربا، حق کشی و فریب مردم استفاده کنیم، اضافه کرد: در تمدن دینی ثروت و قدرت هدف است اما این ثروت و قدرت باید در چارچوب اصالت دادن به خداوند و توحید باشد با این وجود اگر کسی بخواهد مردم را به جهنم ببرد حکومت باید جلوی او را بگیرد و اجازه ندهد که فساد، گناه و ربای سازماندهی شده رواج یابد. متاسفانه قوانین صددرصد اسلامی را رها کرده اند به همین دلیل امروز شاهد رواج پدیده هایی مانند ربا و رشوه هستیم و اینها مباحث کوچکی نیست و جزو محرمات و گناهان کبیره محسوب می شوند به همین دلیل پیامبر (ص) فرموده اند هم رشوه دهنده و هم رشوه گیرنده قطعا اهل جهنم هستند. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه ربا کار ضدتوحیدی است و استثمار محسوب می شود، تصریح کرد: نظام سرمایه داری غرب با ربا شکل گرفته اما الان نیز آنها فهمیده اند که نه تنها آخرت خود بلکه دنیای خود را هم نابود ساخته اند.

وی با بیان اینکه امروز همه مشکلات را به یکدیگر ارجاع می دهند در حالی که امام خمینی فرموده اند که هر کسی که در هر کجا هست آنجا را آباد کند تا مشکلات حل شوند، تصریح کرد: همه می دانیم که چه قدر داریم چوب بی تقوایی، بی عقلی، برعرضگی، بی سوادی، تنبلی و سوء مدیریت خود را می خوریم اما بعد همه چیز به اسم اسلام تمام می شود واقعیت این است که ما باید مدیریت را اصلاح کرده و آدم های پاک تر و قوی تر سر کار بیایند.

رحیم پورازغدی با تاکید بر اینکه باید به گونه ای تمدن سازی صورت بگیرد که با دنیایی با حداقل ظلم، جنگ، نفاق و نفرت و حداکثر محبت، عدالت و برادری مواجه باشیم، اضافه کرد: چمران، طهرانی مقدم و سیدحسن نصرالله هر کدام یک نفر هستند امروز شاهدیم که هر کدام از آنها کارهای بزرگ و ماندگاری را انجام داده اند به گونه ای که شهید طهرانی مقدم با راه اندازی صنعت موشکی در کشورمان دست به کاری زده که هیچ کشوری جرات تجاوز به ما را ندارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه تمدن سازی اوج علم، نظم، دقت، برنامه ریزی، پیش بینی، پیشگیری، شفافیت و انسجام است، تصریح کرد: باید مردم و مدیریت متمدن داشته باشیم تا تمدن سازی نوین شکل بگیرد. وی با بیان اینکه تمدن سازی اسلامی در دو بستر عبادت و عدالت شکل می گیرد، اضافه کرد: به فرموده امام رضا علیه السلام علامت یک فرد خانواده و جامعه دینی مدیریت درست اقتصادی است.

رحیم پورازغدی با بیان اینکه به فرموده امام خمینی با غرب محوری و غرب زدگی نمی توانیم ایران را آباد کنیم چراکه با این روند ایران به یک کشور دست چندم وابسته تبدیل می شود، تصریح کرد: جریان غرب گرایی از ابتدا در کشورمان بوده است که از جمله آنها می توان به بازرگان در دولت موقت و بنی صدر به عنوان نخستین رئیس جمهور کشور اشاره کرد. واقعیت این است که جریان غرب گرایی در کشورمان حذف نشده و فقط آدم های آن عوض شده اند که آخرین نمونه این آدم ها نمایندگانی بودند که در مجلس سلفی گرفتند البته برخی ها نیز در دانشگاه ها دارای این نگرش هستند و همچنان می گویند قبله آن طرف است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اگرچه انتقاداتی به شورای عالی انقلاب فرهنگی وارد است واقعیت این است که مصوبات این شورا باید توسط دولت اجرا شوند، تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمانت اجرایی را که بخواهد دولتی را که مصوباتی را اجرا نکرده محاکمه کند در اختیار ندارد.

وی با بیان اینکه ثروت و قدرت در اختیار قوه مجریه است و کسی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود تمام اختیار اجرایی به دست اوست، تصریح کرد: به عنوان نمونه امروز بودجه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها را نمی دهند و این در حالی است که این نهاد باید جلسات، برنامه و انواع کارها را اجرا کند. در هر حال این مسئله موجب شده که رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از مسئولیت خود استعفا دهد.

انتهای پیام/
margin-right: -280px;
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
: