امروز : 19/9/1398 (هـ.ش)
برابر با 11 ربيع الثانى 1441 (هـ.ق)
اذان صبح 05:31:43
طلوع آفتاب 07:02:56
اذان ظهر 11:57:02
غروب آفتاب 16:51:00
اذان مفرب 17:10:07

طول = 51/41 و عرض =35/7print rating کد خبر: 50667/ تاریخ مخابره: 1398/9/11 16:9:0 / تعداد بازدید : 154 نفر

»صفحه اصلی/ اخبار
پشت فضای مجازی سرویس‌های جاسوسی دشمن هستند
استاد کارگاه آموزشی مسئولین حفاظت اطلاعات بسیج شهرداری تهران: پشت فضای مجازی سرویس‌های جاسوسی دشمن هستند مهمان نواز با تاکید بر رعایت اصول حفاظتی خاطر نشان کرد: سرویس‌دهنده مرکزی تبادل اطلاعات در فضای شبکه‌های اجتماعی در اختیار دشمن است؛ یعنی اطلاعات شما در اختیار دشمن است و دشمن این را به همین دلیل برای ما به طور رایگان فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، کارگاه آموزشی مسئولین حفاظت حوزه های تابعه سازمان بسیج شهرداری تهران به میزبانی بسیج شهرداری منطقه 2 برگزار شد.

در این نشست که با حضور مسئولین برادر و خواهر حفاظت اطلاعات حوزه های تابعه بسیج شهرداری تهران برگزار شد، مهمان نواز استاد این دوره با تاکید بر رعایت اصول حفاظتی خاطر نشان کرد: گرچه امنیت تضمین شدنی نیست ولی به طور خارق‌العاده‌ای قابل افزایش است. همه دستگاه‌های امنیتی کشور برای حفظ امنیت ملی، به طور شبانه‌روزی در حال تلاش هستند. اما این میسر نخواهد شد مگر این که هر یک از ما، نسبت به امنیت خود و سایر همنوعان احساس مسوولیت و تلاش کنیم.

مهمان نواز گفت: سازمان های اطلاعاتی با استفاده از شیوه ها و شگردهای نوین سعی در کسب اطلاعات محرمانه در ابعاد مختلف را داشته و از آن در راستای ضربه زدن به کشور بهره برداری می نمایند.

وی اضافه کرد: علیرغم پیشرفت های گوناگون و خیره کننده ای که در ابزار و ادوات جاسوسی بدست آمده، سرویس های اطلاعاتی بر این باورند که نیروی انسانی مطمئن ترین و کارآمدترین سرمایه برای دستیابی به اطلاعات پنهان می باشد. لذا به حیله های گوناگون سعی در نزدیک شدن به نخبگان ، متخصصین و عناصر علمی و دانشگاهی کشور را داشته و نسبت به جذب و جاسوس کردن آنها اقدام می نمایند.

مهمان نواز با بیان آن که دشمن به‌رغم این‌که ما را در حوزه‌ها و ابعاد مختلف تحریم کرده است، در حوزه فضای مجازی هیچ گونه محدودیتی برای ما قائل نیست تصریح کرد:  دشمن اساساً این فضا را برای رسیدن به همین اهداف و مقاصد که عمدتاً آشکارسازی و دستیابی راحت به اطلاعات می‌باشد، ایجاد کرده است. آسیبی که امروز باید برای آن بیشتر فکر و چاره‌اندیشی کنیم تضعیف باورهای دینی و اعتقادی است. دشمن می‌خواهد باورهای مارا نسبت به اسلام، انقلاب و کارآمدی نظام تضعیف کند و اگر این کار را در حوزه خودی و بین نیروهای ارزشی انجام دهد می‌توانیم بگوییم هدف دشمن محقق شده است.

وی گفت: فضای مجازی به نوعی فرصت و تهدید است. فرصت‌ها را باید خوب بشناسیم و سواد و علم بهره‌گیری را پیدا کنیم و مضرات مفسده‌ها را هم باید در کنار تهدیدات ببینیم؛ اگر این تهدیدات را خوب بشناسیم، می‌توانیم از آن به مثابه فرصت استفاده کنیم، مانند یک سیل که اگر آماده نباشیم، ویرانگر است و اگر آماده باشیم، با مهار آن می‌توانیم آبادی را به ارمغان بیاوریم.

مهمان نواز اظهار داشت: سرویس‌دهنده مرکزی تبادل اطلاعات در فضای شبکه‌های اجتماعی در اختیار دشمن است؛ یعنی اطلاعات شما در اختیار دشمن است و دشمن این را به همین دلیل برای ما به طور رایگان فراهم کرده است. پشت همه این خدمات سرویس‌های جاسوسی هستند؛ اما خود سرویس‌های صاحب اینها از این امکانات برای کارهای خود استفاده نمی‌کنند.

گفتنی است در این جلسه از زحمات و خدمات برادر مصطفی حبیبی مسئول سابق حفاظت اطلاعات بسیج شهرداری تهران تقدیر به عمل امد.

انتهای پیام/
margin-right: -280px;
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

: