متن خبر

فرمانده بسیج تاکسیرانی خبرداد:

رشد 10 برابری جذب نیرو در بسیج تاکسیرانی
محمد بنی حسن گفت: تعداد بسيجيان حوزه تاكسيراني از ابتداي سال 90 تاکنون ده برابر افزایش یافته است و هم اکنون این حوزه قریب به 8000 نفر بسیجی دارد.


تاریخ : 1392/7/6 9:30:0
تعداد بازدید : 1775 نفر
نسخه چاپی: print

سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهر تهران با حدود 77949 هزار دستگاه تاكسي و104329 هزار نفر تاكسيران با كارنامه اصلي و كمكي در سطح شهر تهران، در سيستم حمل ونقل عمومي شهر تهران نقشي مهم و كليدي دارد . برهمين اساس با توجه به ظرفيت بالاي موجود در ناوگان تاكسيراني، زمينه فراهم شدن خدمت در امور فرهنگي و بسيجي در جهت بالندگي اين عزيزان و خانوادهايشان اهميت و ضرورت پيدا مي كند.

 محمد بنی حسن فرمانده حوزه مقاومت بسیج تاکسیرانی که به عوان مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران نیز فعالیت می کند، در گفتگویی با روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران به فعاليتهاي صورت گرفته در  حوزه مقاومت بسيج شهداي سازمان تاكسيراني در ساليان اخير اشاره کرد و اهم فعاليتهاي صورت گرفته را جذب نيروي انساني ، فعالیت در زمینه ايثارگران، شناسايي شهداي تاكسيران و خدمات رساني به خانواده معزز آنان عنوان کرد.

در زیر شرح این گفت و گو را می خوانید:

 

آقای بنی حسن مهمترین فعالیت صورت گرفته در حوزه تاکسیرانی را چه می دانید؟

جذب نيروي بسيجي از سال 90 تا کنون رشد چشمگيري داشته است. تعداد بسيجيان حوزه تاكسيراني تا ابتداي سال 90 ، 723  نفر بوده كه غالباً ازكارمندان سازمان تاكسيراني بوده اند .اما با عنايت به جمعيت تاكسيرانان سازمان كه 104329 تاكسيران هستند ، حوزه مقاومت بسيج شهداي تاكسيراني محوريت برنامه هاي خود را بر جذب ،آموزش،ساماندهي وبه كارگيري وخدمات رساني به اين عزيزان معطوف كرد.

بر همين اساس با اخذ مجوز جذب تاكسيرانان پس از رايزني و جلسات متعدد با نهادهاي زيربط ( سپاه حضرت محمد رسول الله ، ناحيه ادارات و وزارت خانه ها و سازمان بسيج شهرداري تهران ) تعداد بسيجيان حوزه رشد چشمگيري یافت ،.به طوری که در حال حاضر این تعداد به  هشت هزار نفر رسیده است.  لذا همانطور كه ملاحظه مي فرماييد رشدجذب نيروي بسيجي در اين حوزه نسبت به سال 90 بيش از هزار درصد رشد داشته است. 

ذکراین نکته هم خالی از لطف نیست که 8 هزارمین نفر از نیرو های این حوزه همزمان با میلاد امام هشتم علی بن موسی الرضا به عضویت بسیج تاکسیرانی درآمد.

 

مهمترين عوامل رشد نیروی انسانی در حوزه تاکسیرانی را چه چیزهایی می دانید؟

برگزاري جلسات جذب هفتگي با استعداد حداقل 150 نفر در هر جلسه،  حضور كارمندان دفتر بسيج در پايانه ها و خطوط مهم جهت تبيين خط فكري بسيج،  برگزاري جشنها و همايشهاي خانوادگي و برنامه هاي فرهنگي گوناگون در طول سال (از جمله برگزاري اردوهاي زيارتي و تفريحي،  برگزاري جلسات هفتگي،  جلسه با ناظرين خطوط شهر تهران و تهيه پك ويژه هدايا براي اين عزيزان،  ارسال پيامك به تمام بسيجيان به جهت مناسبتها و در ترويج  و بسط امور فرهنگي و دادن خوراك فرهنگي به تاكسيرانان، كلاسهاي عقيدتي و سياسي، اردوهاي ورزشي، شعارنويسي مذهبي بر روي تاكسي هاي سطح شهر،  برگزاري همايشها و جشنها در مناسبتهاي مختلف و برگزاري جلسات جذب نيروي بسيجي در مناطق شرق، غرب،جنوب ومركز تهران بااستعداد هزار نفر و... ) مهمترين عوامل رشد نیروی انسانی در این حوزه هستند.

 با توجه به عوامل انجام گرفته، تاكسيرانان سطح شهر به خوبي با فعاليتهاي حوزه مقاومت بسيج شهداي سازمان تاكسيراني شهر تهران آشنا شده اند و همين زمينه ساز جذب حداكثري اين حوزه را فراهم آورده است .

 

چه عاملی موجب حضور و آمادگی تاکسیرانان دراین حوزه شده است؟

در اينجا ذكر اين نكته گفتني است كه ، تاكسيرانان با يك آورده شخصي مالكيت و تملك  خودروي تاكسي را به جهت رفع حوائج زندگي روزمره خود و خانواده بدست مي آورد و لذا حضور و آمادگي تاكسيرانان در فعاليتهاي بسيج حوزه مقاومت بسيج شهداي تاكسيراني ، كاملا از سر علاقه به اين نهاد مردمي و بدون داشتن كوچكترين چشمداشتي از سوي اين عزيزان بوده است. 

 

در چشم انداز اين حوزه تا پایان سال 92 ، جذب چند نفر نیروی بسیجی در نظر گرفته شده است؟

چشم انداز اين حوزه در سال 92 رسيدن به ده هزار نفر بسيجي تاكسيران تا پايان سال92 تعيين شده است .

 

با توجه به اينكه تعداد زيادي از تاكسيرانان عزيز از ايثارگران جنگ تحميلي هستند، آیا برای این افراد کاری صورت گرفته است؟

با توجه به اينكه تعداد زيادي از تاكسيرانان عزيز از ايثارگران جنگ تحميلي هستند ، لزوم ساماندهي اين افراد جهت خدمت رساني مناسب ضروري است .

با عنايت به همين موضوع و با توجه به عدم هرگونه آمار و اطلاعاتي از ايثارگران تا قبل از سال 90 بانك اطلاعاتي ايثارگران سازمان تاكسيراني طراحي و در حال حاضر حدود 2 هزار و صد نفر از اين عزيزان شناسايي و ثبت گرديدند که اين بانك شامل اطلاعات كامل تاكسيرانان جانباز ، آزاده و ايثارگر و خانواده شهدا است .

از مهمترين كارهاي صورت گرفته ويژه تاكسيرانان ايثارگر حمايتهاي صنفي و اعزام به خطوط پر درآمد مناطق جهت رفاه و در آمد بيشتر، برگزاري اولين مراسم تقدير و تشكر از آزادگان و جانبازان تاكسيران و تقدير و تشكر از اين عزيزان در جشنها و همايشهاي مناسبتي بسيج سازمان،بوده است. 

 

جناب آقای بنی حسن در زمینه شناسایی و ثبت شهدای تاکسیران چه فعالیت هایی صورت گرفته است؟

با عنايت به اينكه در ابتداي سال 90 فقط يك شهيد تاكسيران شناسايي شده بود ، حوزه مقاومت بسيج شهداي سازمان تاكسيراني ضمن استعانت از حق تعالي به جستجو براي شناسايي شهداي تاكسيران همت گماردند .

با توجه  به همين موضوع و پس از شناسايي اين بزرگواران و خانواده هاي آنان و با تلاش شبانه روزي و رايزني هاي چند ماهه با مدير كل امور ايثارگران شهرداري تهران ، موفق به ثبت شهداي تاكسيران در زمره خانواده هاي معزز و معظم شهداي كارمند شهرداري تهران شديم .

اين امر باعث اين شده است كه خانواده هاي معظم شهداي تاكسيران همرديف خانواده هاي معزز شهداي كارمند شهرداري تهران ازامكانات در نظر گرفته شده بهره مند شوند.

 اهميت اين موضوع زماني مشخص مي شود كه به اين نكته توجه كنيم كه تاكسيرانان اعزامي به جبهه هاي حق عليه باطل، عضو هيچ ارگان يا سازماني نبودند بعد از شهادت اين عزيزان حمايت خاصي از خانواده هاي اين عزيزان صورت نگرفته بود، عزيزاني كه با شروع جنگ با متوقف كردن خودروهاي تاكسي خود در كنار خيابانهاي شهر به جدال با دشمنان بعثي شتافتند و در واقع مايه آبرو و عزت سازمان تاكسيراني هستند.

ثبت شهداي تاكسيران در زمره شهداي كارمند شهداي شهرداري تهران كمترين كار در جهت اعتلاي نام اين شهدا و قدرداني از خانواده هاي اين عزيزان مي باشد.

 

در پایان اگر سخنی و مطلبی باقی مانده است بفرمائید.

در پايان شايان ذكر است ، كليه فعاليتهاي صورت گرفته با كمك و ياري خداوند متعال و مدد ائمه معصومين (ع) و ياري و حمايت مدير عامل محترم و بسيجي سازمان ، معاونين ، مشاورين ، مديران مناطق و پرسنل سازمان تاكسيراني انجام پذيرفته است و اميد است كه مورد رضايت حق تعالي قرار گرفته باشد و دعاي خير شهيدان و خانواده هايشان بدرقه راه مان باشد ، كه اگر شغل و رفاه و امنيتي داريم، مديون خون شهداي اين مرز و بوم هستيم.

 انشا ا... به حول و قوه الهي با همان روحيه جهادي و ولايت محورانه خدمتگزار امت شهيد پرور سرزمين پاكمان ايران بوده و در محضر مبارك  مقام عظمي ولايت رهبر كبيرمان دلاورانه خدمت و جهاد نموده و لحظه به لحظه به ظهور حضرت ولي عصر (ارواحنا فداء )چشم بدوزيم و براي سلامتيشان همواره دعاكنيم.به خبر امتیاز بدهید:
امتیاز : rating
  نظرات


موضوع: نظر جدید نام نظر دهنده: ناشناس زمان ارسال: 25/12/2013 12:24:23 ب.ظ این خبر 3 ماهه که روی صفحه اصلیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!