متن خبر

معاون خواهران بسیج شهرداری در گفت و گو با خبرگزاری دفاع مقدس:

تبیین نقش دفاع زن دیروز در مقایسه با زن امروز/ یاد رزمنده ها وشهدای دفاع مقدس جزو لاینفک برنامه های بسیج است
مسئول معاونت خواهران سازمان بسیج شهرداری گفت: جامعه امروز نیازمند تبیین نقش دفاع زن دیروز در مقایسه با زن امروز است که برای دستیابی به این هدف برنامه های ویژه ای در هفته دفاع مقدس در مناطق مختلف تهران برگزار می‌شود.


تاریخ : 1392/6/20 7:19:0
تعداد بازدید : 1401 نفر
نسخه چاپی: print

طاهره سلطانپور معاون بسیج خواهران شهرداری تهران که حدود 27 سال است فرمانده حوزه شهری تهران است در گفتگو با خبرگزاری دفاع مقدس گفت: می توان فرهنگ ایثار و شهادت را با کمک مجموعه بسیج شهرداری به مردم آموزش داد تا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری یک فرهنگ اسلامی را در تهران به سرانجام برسانیم.

وی در خصوص برنامه های صورت گرفته از طرف بسیج شهرداری تهران اظهار داشت: ماموریت های مختلف ما در سطح مناطق تهران از طریق این معاونت ضمن ابلاغ به حوزه ها با پشتیبانی وحمایت به اجرا در می آید.

مسئول معاونت خواهران سازمان بسیج شهرداری با اشاره به اینکه در کلیه مناطق تهران، این حوزه به نوبه خود وظایف محوله ای را برعهده دارد، تصریح کرد: دید این مجموعه کارمند محوری است وعمده فعالیت های ما در بحث کارمندان شهرداری است چه آنهایی که بسیجی هستند و چه کسانی که بسیجی نیستند. هدف ما جذب حداکثری در بسیج است که در بعضی مناطق تهران به 90 در صد جذب هم رسیده ایم.

برنامه های اجرا شده از ابتدای سال جاری

سلطانپور با بیان برنامه هایی که از ابتدای سال جاری در بسیج شهرداری اجرا شده است پرداخت و گفت: به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) برای همه کارمندان در سطح کلیه مناطق جشنی با نام "دُرّ ولایت" برگزار شد.

وی افزود: برنامه دیگر ما همیاری قرآن در ماه مبارک رمضان بود به این شکل که دو دفترچه محاسباتی به صورت آنلاین از طریق سایت شهرداری در معرض عموم شرکت کنندگان و دیگر علاقمندان قرار گرفت که حدود 6 هزار نفر در این طرح شرکت کردند.

معاون بسیج خواهران شهرداری تهران گفت: در این مجموعه برنامه ای نیز به مناسبت رحلت حضرت زینب (س) با نام نقش زن در حماسه سازی بود که در آن از مادران سه شهیده  و همسران شهدا تقدیر و تشکر شد.

نقش دفاع زن دیروز در مقایسه با زن امروز

وی در ادامه به بیان برنامه های هفته دفاع مقدس در بسیج شهرداری اشاره کرد و گفت: نقش دفاع زن دیروز در مقایسه با زن امروز یکی از برنامه های مهمی است که قرار است در این ایام در سطح مناطق به صورت نمایشگاه، پوستر و بروشور ارائه دهیم.

طاهره سلطانپور با اشاره به اینکه در این ایام  دیدار از خانواده های شهدا و جانبازان نیز در دستور کار قرار می گیرد، ادامه داد: شب خاطره از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است که فرماندهان، خانواده های ایثارگران و جانبازان به بیان خاطرات خود از دوران جنگ تحمیلی می پردازند.

وی تاکید کرد: یکی از برنامه هایی که طبق تاکیدات مقام معظم رهبری به طور دائم در برنامه های خود ارائه می دهیم، برگزاری کارگاه ههای عفاف، حجاب و تحکیم بنیان خانواده در سطح مناطق است که با توجه به نظر سنجی های انجام شده، همیشه بازخورد خوبی را به همراه دارد.

معاون بسیج خواهران شهرداری تهران با اظهار اینکه حفظ نسل جوان در مقابل تهاجم فرهنگی یکی از مشکلات مطرح شده در سطح جامعه است، تصریح کرد: به کلیه حوزه های معاونت بسیج شهرداری تهران ابلاغ شده که با به کارگیری متخصصین و روانشناسان و دعوت از خانواده ها به حل مسائل ایجاد شده بپردازند.

وی دیگر برنامه های این مجموعه را کارگاه های "اقتصاد در خانواده" و "دقایق طلایی" در سطح مناطق عنوان کرد و گفت: با توجه به موقعیت های مختلف سیاسی و فرهنگی برنامه های بصیرت افزایی در ایام سال برگزار می شود که در این خصوص با اعزام مربیانی امیدواریم بتوانیم اهداف اسلامی خود را طبق تاکیدات مقام معظم رهبری در بسیج شهرداری به تحقق برسانیم.

جشن و نمایشگاهی با عنوان نقش زن در انقلاب اسلامی

در ادامه سلطانپور اظهار داشت: در حال حاضر فرهنگ فاطمی و سبک زندگی ایرانی و اسلامی را در کارگاه های بسیج شهرداری تهران در سطح مناطق ترویج می کنیم که قرار است جشنواره آن نیز در ایام دهه مبارکه فجر برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه در بحث تغذیه سالم نیز جشنواره غذا در یکی از مناطق برای دیگر مناطق به صورت میزبان اجرا می شود، گفت: جشن و نمایشگاهی با عنوان نقش زن در انقلاب اسلامی هم در سطح شهر تهران اجرا خواهد شد.

یاد رزمنده ها و شهدای دفاع مقدس جزو لاینفک برنامه های بسیج است

معاون بسیج خواهران شهرداری تهران با بیان اینکه یاد رزمنده ها و شهدای دفاع مقدس جزو لاینفک تمام برنامه های بسیج در طول سال است، افزود: مجله صوتی تخصصی در 8 هزارتاکسی بیسیم بانوان به صورت مطالب کوتاه 5 دقیقه ای آموزنده، علمی، مشاوره ای واسلامی است که بنا داریم در سطح تهران عرضه و به اجرا در آوریم.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهر تهران در اختیار شهرداری است و قطعا نقش بسیج و کارمندان بسیج شهرداری در طرح تکریم ارباب رجوع نقش بسزایی خواهند داشت، افزود: حداقل دو هفته یکبار بازدید از خانواده های شهدا، در دستور کار ما قرار دارد که مسئولین بسیج در سطح شهرداری عهده دار آن هستند.

در هر دوره ای 400 نفر به بازدید از مناطق جنگی اعزام می شوند

وی با اشاره به اینکه هر یک از مناطق شهر تهران در هر دوره ای 400 نفر رهسپار مناطق جنگی می شوند، افزود: در حال حاضر خانواده های شهدا و بسیجی در کاروان راهیان نور به منطقه غرب اعزام می شوند و از فصل بهمن تا فروردین ماه نیزاعزام به جنوب را خواهیم داشت.

سلطانپور با بیان اینکه متاسفانه با هجمه ای که دشمن به کتاب شهید مطهری وارد کرد حتی چاپ آن نیز کم شد، گفت: مرکز آموزش بینش مطهر بسیج شهرداری مربیانی را تربیت کرده است که برای ترویج  کتاب های شهید مطهری به سطح مناطق اعزام می شوند.

وی به کلاسهای مختلف سبک زندگی ایرانی با عناوین مختلف در مرکز آموزش که در حال برگزاری است اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی ما به این صورت است که فضای آموزشی را در اختیار همگان قرار دهیم تا هر کسی بتواند از این امکانات به خوبی استفاده کند واین کلاس ها تنها دراختیار شهروندان بسیجی نیست بلکه برای شرکت عموم آزاد است.به خبر امتیاز بدهید:
امتیاز : rating
  نظرات