متن خبر

مهدي چمران در سخنان پيش از خطبه نماز جمعه:

آرزوي «مصطفي» شهادت در راه آزادسازي قدس بود
شهيد چمران در نوشته هاي خود مي گويد من اگر در هر جا باشم، با گلوله به اسرائيل حمله خواهم كرد تا به افتخار شهادت نائل آيم. مهدي چمران عضو شوراي شهر تهران در سخنان پيش از خطبه نماز جمعه امروز تهران با اشاره به فرا رسيدن سالگرد شهادت شهيد چمران گفت:


تاریخ : 1392/4/1 16:20:0
تعداد بازدید : 752 نفر
نسخه چاپی: print

شهيد چمران در نوشته هاي خود مي گويد من اگر در هر جا باشم، با گلوله به اسرائيل حمله خواهم كرد تا به افتخار شهادت نائل آيم.

مهدي چمران عضو شوراي شهر تهران در سخنان پيش از خطبه نماز جمعه امروز تهران با اشاره به فرا رسيدن سالگرد شهادت شهيد چمران گفت: زندگي شهيد چمران مقاطع مختلفي دارد كه مهمترين آن سفر وي به آمريكا براي تحصيل بود و پس از اينكه در اين كشور تحصيلات خود را در عالي ترين سطح به اتمام رساند براي مبارزات چريكي راهي مصر شد و با اسرائيل جنگ خود را آغاز كرد و آرزو داشت كه براي آزادسازي قدس به شهادت برسد.

وي افزود: چنين دانشمند برجسته اي به خاورميانه آمد و در زمان جمال عبدالناصر مدت 2 سال آموزش هاي بالاي نظامي ديد و البته به فلسطينيان نيز درس مي داد.

برادر شهيد چمران ادامه داد: پس از مرگ جمال عبدالناصر و به دعوت امام موسي صدر رهبر شيعيان لبنان به لبنان رفت و در مرز اسرائيل در ميان يتيم هاي شيعه رحل اقامت گزيد و در آنجا مدرسه صنعتي جبل عامل را بنا كرد.

اين عضو شوراي شهر تهران در ادامه تصريح كرد: شهيد چمران در نوشته هاي خود مي گويد كه من اگر در هركجا باشم با گلوله به اسرائيل حمله خواهم كرد تا به افتخار شهادت نائل آيم.

چمران در ادامه تصريح كرد: اين شهيد بزرگوار در نوشته هاي خود مي گويد كه شهادت را نقطه آرماني خود مي دانم.

وي افزود: در آن زمان، پيروزي انقلاب اسلامي مقاومت را شدت بخشيد و ما امروز نتايج آن را به صورت حزب الله و مقاومت اسلامي فلسطين مي بينيم.

اين عضو شوراي شهر ادامه داد: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي چمران همراه يك گروه 99 نفره لبناني به ايران آمد و به زيارت حضرت امام(ره) شتافتند و حضرت امام(ره) به شهيد چمران فرمودند كه در ايران بمانند.

چمران گفت: ايشان مبارزه خود را در ايران ادامه داد كه شما تلاش هاي ايشان را در جبهه هاي مختلف شنيده و ديده ايد؛ چمران سياست مداري ورزيده و توانمند بود كه توانست در راه خدمت به اسلام قدم بردارد.

برادر شهيد مصطفي چمران در ادامه با اشاره به چند نامه شهيد چمران گفت: ايشان تمام همت خود را براي پيروزي اسلام هزينه كرد. دعاي شهدا مستجاب مي شود و شهيد چمران نيز همه چيز خود را براي اسلام داد و ظهر امروز در منطقه اي به نام دهلاويه به شهادت رسيد و به ملكوت اعلي پيوست.

وي افزود: مصطفي دعا كرده بود كه از ايشان چيزي باقي نماند و جز از ايشان يك تفنگ خونين و يك لباس بسيجي باقي نمانده بود و مقداري هم حقوق ماهانه كه در بانك ملي شعبه مجلس بود.

اين عضو شوراي شهر در پايان تصريح كرد: همه ما بايد از خداوند بخواهيم كه به ما شايستگي پيروي از راه شهدا را عنايت كند.


منبع: پايگاه اطلاع رساني فرهنگ ايثار و شهادتبه خبر امتیاز بدهید:
امتیاز : rating
  نظرات