متن خبر

سردار زهدي از شهيد صياد شيرازي مي‌گويد

قسمت اعظم موفقيت صیاد مرهون اطاعت محض از مقام ولايت بود.
سردار يعقوب‌ زهدي گفت: به عنوان يكي از همسنگران و همفكران شهيد صيادشيرازي معتقد هستم كه قسمت اعظم موفقيت وي مرهون اطاعت محض از مقام ولايت بود. سرتيپ يعقوب زهدي كه هم‌اكنون از اعضاي مركز تحقيقات راهبردي دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح است ضمن تشريح ابعداد شخصيتي و فرماندهي شهيد سپهبد علي‌صيادشيرازي توضيح داد:


تاریخ : 1392/2/2 11:32:0
تعداد بازدید : 791 نفر
نسخه چاپی: print

سردار يعقوب‌ زهدي گفت: به عنوان يكي از همسنگران و همفكران شهيد صيادشيرازي معتقد هستم كه قسمت اعظم موفقيت وي مرهون اطاعت محض از مقام ولايت بود.

سرتيپ يعقوب زهدي كه هم‌اكنون از اعضاي مركز تحقيقات راهبردي دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح است ضمن تشريح ابعداد شخصيتي و فرماندهي شهيد سپهبد علي‌صيادشيرازي توضيح داد: شهيد صيادشيرازي كسي بود كه خواست و تدبير امام راحل را در رابطه با هماهنگي سپاه و ارتش به عنوان يك نيروي الهي هم در گفتار و هم در عمل ثابت كرد و تا آخرين لحظه حياتش نيز اين خواسته امام را حفظ كرد.

اين عضو هيأت علمي دانشگاه افسري امام خميني (ره) درباره بعد فرماندهي و مديريت شهيدصيادشيرازي گفت:او بسيار سخت‌كوش و جدي بود و هنگامي كه مأموريت يا مسئوليتي را بر عهده نيروهايش مي‌گذاشت همواره با جديت و محكم‌ پاي تصميم گيري‌هايش مي‌ايستاد. او در هنگام انجام ماموريت و فعاليت‌ها همواره مشورت را در دستور كار خود داشت به گونه‌اي كه حتي خودم شاهدم كه او در رابطه با يك عمليات، شهيد‌باكري را به اتاق فرماندهي قرارگاه كربلا دعوت كرد تا با هم مشورت كنند.

سردار زهدي در بخشي ديگر از سخنانش گفت: ما در سپاه پاسداران شهيد صياد شيرازي را براساس فرمايش مقام معظم رهبري يك «اميرسرافراز» مي‌دانيم. او روحيه‌اي بسيجي داشت به‌ گونه‌اي كه هرگاه مشاهده مي‌كرد در جايي بسيجي‌ها هستند، حاضر مي‌شد. همين ويژگي شهيدصياد موجب شده بود برخي از رزمندگان متعجب شوند.


منبع: خبرگزاري ايسنابه خبر امتیاز بدهید:
امتیاز : rating
  نظرات