آرشیو نوشته ها

واکاوی دلایل گرانی میوه در تابستان طعم تلخ گرانی میوه در کام خشکیده مشتری
 طعم تلخ گرانی میوه در کام خشکیده مشتری

«سیاه بهار» در گویش تهران قدیم از بارش کم باران و خشکسالی در فصل پاییز و زمستان یا برعکس وقوع سیل و باریدن برف و باران زیاد و بی‌موقع در فصل بهار حکایت داشت. در هر دو صورت ضرر به محصولات کشاورزی وارد می‌شد که برای کشاورزان و مردم کمرشکن بود.چرا امریکا توان جنگ علیه ایران را ندارد
چرا امریکا توان جنگ علیه ایران را ندارد

مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود با اشاره به تهدید به جنگ برخی از اعضای هیئت حاکمه امریکا با قاطعیت فرمودند: «جنگ نخواهد شد». این پیش‌بینی قاطعانه ناشی از کدام حقیقت است؟


سوگواری برای گردنه باج‌گیری!
سوگواری برای گردنه باج‌گیری!

پنجشنبه 25 مرداد، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در نشستی خبری از تشکیل «گروه اقدام ایران» در این وزارتخانه خبر داد و گفت هدف از ایجاد این گروه هماهنگی و اجرای سیاست واشنگتن در برابر ایران، در دوره پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، با هدف تغییر رفتار جمهوری اسلامی است.


روزي براي پايان 2500 سال استبداد
روزي براي پايان 2500 سال استبداد

به جرات مي توان گفت كه روز 26 دي روز پايان 2500 سال استبداد است اما صرف نگاه تاريخي به اين موضوع نمي تواند چراغ راهي براي آينده به حساب آيد بلكه بايد از اين روز به عنوان درس تاريخ ياد كرد و به مرور خواسته هاي انقلابي مردم پرداخت.


یادداشت محسن پیرهادی؛ بسیج، تفکری از مردم برای مردم
بسیج، تفکری از مردم برای مردم

امروز شاهدیم که صدور فرهنگ بسیج به عنوان یکی از مهمترین بنیان های آرمانی انقلاب، به ملتهای دلداده انقلاب اسلامی، با سرانگشت هدایت امام خامنه ای عزیزمان مستمراً در حال تحقق است و همین امروز است که راه حل مشکلات بسیاری از سرزمین های اسلامی را بسیج، یا چیزی ملهم از بسیج می دانند.


تبریک به راویان ایام
تبریک به راویان ایام
خبرنگاری و خبررسانی را می‌توان از زاویه‌های بی شماری دید. اعلی درجه آن برای زمانی است که این شغل و حرفه در طول شغل انبیا قرار می‌گیرد؛ همان‌ها که وظیفه خطیر خبررسانی از دریچه وحی را به مردم داشتند و البته تبیین و تفسیر آن اخبار نیز به عهده آنان بود.

یادداشت/محسن پیرهادی از دمشق تا کربلا و تهران
از دمشق تا کربلا و تهران

محسن پیرهادی، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در یادداشتی نوشت:يادش بخير ... «به نام الله پاسدار حرمت خون شهدا، شهدایی که با خون خود درخت اسلام را آبیاری کردند.» این مقدمه خیلی از انشاها بود؛ از همان زمان وقتي اسم پاسدار را مي شنيديم همه وجودمان مملو از عشق به حضرت اباعبدالله(ع) مي شد و چه نيكو كه روز ولادت او، روز پاسدار نام گرفته است.


محسن پیرهادی - عضو هیأت‌رئیسه شورای شهر تهران «شهادت شیخ نمر» و «حمله به سفارت سعودی» کدام اصلی، کدام فرعی؟
«شهادت شیخ نمر» و «حمله به سفارت سعودی» کدام اصلی، کدام فرعی؟
بدون تردید حمله به سفارت و کنسولگری سعودی یا هر کشور دیگر با تمام رهنمودهایی که از رهبر حکیم انقلاب داریم، کاری قبیح و خارج از گفتمان انقلاب اسلامی تلقی می‌شود. البته باید تأکید کرد که ملت ایران و مخصوصا جوانان انقلابی، خشم سنگینی از آل سعود (و پشتیبانان آن در کاخ سفید و تل آویو) دارند اما این مجوزی نمی‌شود که حرکت‌های اینگونه رخ دهد.

یادداشت محسن پیرهادی چشمان بارانی داشت، لبخندی زد
چشمان بارانی داشت، لبخندی زد

«آقا روح‌الله» و نفس گرم «امام خامنه‌ای» با فرزندان این دشت زرخیز چه کرده که اینگونه مست و شیدای حسین(ع) هستند؟


یادداشت هدف سفر مخفیانه‌ هایزر به ایران
هدف سفر مخفیانه‌ هایزر به ایران

ژنرال هایزر که فرستاده‌ی آمریکا بود و به ایران آمد برای اینکه شاید بتواند یک‌جوری از دست انقلاب رژیم را نجات بدهد و حفظ بکند، او در خاطرات خودش می‌نویسد -این‌ها اسناد تاریخی است- و می‌گوید من به ژنرال قره‌باغی گفتم که در مواجهه‌ی با مردم لوله‌ی تفنگ‌هایتان را پایین بیاورید؛ یعنی مردم را بکُشید، تیر هوایی بیخودی در نکنید، مردم را قتل عام کنید. این‌ها هم همین کار را کردند.


یادداشتی از محسن پیرهادی هدیه ویژه «قاسم سلیمانی» به «مجید مجیدی»
هدیه ویژه «قاسم سلیمانی» به «مجید مجیدی»

محسن پیرهادی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در یادداشتی اختصاصی در رابطه با فیلم «محمد رسول الله (ص)» خاطره ای جالب از اکران ویژه فیلم مجیدی برای سردار قاسم سلیمانی و حاشیه های آن روایت می کند.


یادداشتی از محسن پیرهادی شهدایی که دست بسته به شهر آوردند
شهدایی که دست بسته به شهر آوردند

محسن پیرهادی رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران و عضو شورای شهر تهران در یادداشتی به موضوع تشییع پیکر ۱۷۵ مروارید در تهران پرداخته است.


بهمن ياد آور بيعت تاريخي همافران و كاركنان نيروي هوائي با امام خميني ره
بهمن ياد آور بيعت تاريخي همافران و كاركنان نيروي هوائي با امام خميني ره

امام خميني ره در بيانات 19 بهمن سال 1359: ...آن روز را هم بايد از «يوم اللَّه» حساب كنيم


قوانين آزاردهنده بعثي‌ها براي جلوگيري از خواندن نماز جماعت
قوانين آزاردهنده بعثي‌ها براي جلوگيري از خواندن نماز جماعت
خاطرات اسارت در كنار همه سختي ها و عذاب‌هايش براي آزادگان ما شيريني خودش را هم دارد. لحظاتي كه دور از خانواده و در سرزميني غريب سپري شد اما شاهنامه اي بود كه آخرش خوش درآمد.

گزارشي از كودتاي نافرجام: نقش رهبر معظم انقلاب در كشف وخنثي سازي كودتاي نوژه
نقش رهبر معظم انقلاب در كشف وخنثي سازي كودتاي نوژه
ماجراي كودتاي نوژه از منظرهاي گوناگون قابل بازخواني و بررسي است اما آن چه در اين نوشتار مورد توجه استٰ نقش رهبر معظم انقلاب حضرت آيت الله خامنه اي به عنوان يكي از شخصيت هاي كليدي در انقلاب اسلامي است.

ماشيني كه تصادف كرد/ سربازي كه از ترس چمران گريخت
ماشيني كه تصادف كرد/ سربازي كه از ترس چمران گريخت

بعد از اينكه تير خورد و عملش كردند، ديگر نمي توانست به خط برود. مي آمد ستاد و از همان جا نيروها را كنترل مي كرد. سربازي به نام عسگري او را با ماشين مي آورد. عسگري هميشه با سرعت خيلي زياد رانندگي مي كرد و در آن جاده هاي تركش خورده ي پر از چاله با سرعت 170 كيلومتر رانندگي مي رفت ...در آستانه چهلمین روز درگذشت افخم السادات حسینی زنی از جنس آسمان
زنی از جنس آسمان
خبر خیلی زود همه جا پیچید: خانم دکتر حسینی، کارشناس برنامه‏ های مذهبی صدا و سیما در حادثه آتش سوزی جان باخت.

روايتي از زندگي سرلشكر شهيد ابراهيم ثابت: فرمانده اي كه مي ماند، سربازاني كه مرخصي مي رفتند/ زيباترين نامه دنيا
فرمانده اي كه مي ماند، سربازاني كه مرخصي مي رفتند/ زيباترين نامه دنيا

هنوز از بيان شرح حال زندگي ام با ابراهيم كم مي آورم. در اين 23 سال زندگي، سي و دو بار خانه مان را به دليل ماموريت هايي كه داشت، عوض كرديم. ديگر شده بوديم خانه به دوش.


گذري كوتاه بر عمليات بازي‌دراز در آستانه سالروز اين واقعه خاطرات دستان خالي و ستون اسرا در بازي‌دراز
خاطرات دستان خالي و ستون اسرا در بازي‌دراز

با توجه به تجاوز رژيم بعث عراق به خاك ايران اسلامي در 1300 كيلومتري مرز آبي و خاكي و تنوع مناطق،‌ هر جبهه از سه جبهه جنوبي و مياني و شمالي، زمين خود و نوع جنگيدن و دفاع خاص خود را مي‌طلبيد.


زنـان در دفـاع مقـدس, به روايت امـام
زنـان در دفـاع مقـدس, به روايت امـام

ديرگاهي است كه آتـش جنگ خفته و آرامش رخوتآورش پنجه در جان ما مي افكند. در خلوت هر شب مي شنويـم صداي دردآلـود مادري تنها را. بي شك نور ستاره از اشكهاي فرزند شهيد نشاني دارد در ايـن شبهاي تار. شاهدان رزم شهيدان گفتنيها دارند از آن عزيزان, گرچه ايـن رزم بـي وجـود آنـان ره بـدينجـا نمـي بـرد.


شهدايي كه سفارش شده حضرت زهرا(س) بودند
شهدايي كه سفارش شده حضرت زهرا(س) بودند

«حاج‌جعفر نظري» از جستجوگران نور در منطقه شرهاني است كه حرف‌هاي خواندني بسياري از تفحص شهدا دارد.


سرلشكر حاج قاسم سليماني كيست؟
سرلشكر حاج قاسم سليماني كيست؟

فرمانده سابق نيروي زميني ارتش آمريكا در جمع سناتورهاي آمريكايي گفت: قاسم سليماني خيلي زياد سفر مي‌كند، برويد او را دستگير كنيد يا به قتل برسانيد!


و ما چه مي دانيم از غربت شهداي شيميايي؟!
و ما چه مي دانيم از غربت شهداي شيميايي؟!

اين بار براي شركت در يادواره شهداي شيميايي راهي شهرستان بروجرد اين ديار شهيد پرور مي شويم شهري كه زادگاه مرجع عاليقدر حضرت آيت الله بروجردي است كه سال ها بر عليه ظلم ظالمانه شاهان به مبارزه پرداخت.


درسي كه آبشناسان به صدام داد/ عراقي ها هراس داشتند به دشت عباس بيايند
درسي كه آبشناسان به صدام داد/ عراقي ها هراس داشتند به دشت عباس بيايند

مردم دشت عباس به او لقب «شير صحرا» داده بودند. اين لقب براي او چنان با مسما بود كه راديوهاي دشمن هم با اين لقب از او نام مي بردند.


اردستاني شهيدي از تبار آزادمردان/ماجراي منع پرواز شهيد اردستاني از سوي ژنرال آمريكايي
اردستاني شهيدي از تبار آزادمردان/ماجراي منع پرواز شهيد اردستاني از سوي ژنرال آمريكايي

سرلشكر خلبان شهيد مصطفي اردستاني (معاونت عمليات نيروي هوايي ارتش) يكي از قهرمانان جنگ است كه چندين بار تا مرز شهادت پيش رفت و سرانجام در ۱۳۷۳.۱۰.۱۵ بر اثر سانحه هوايي به همراه فرمانده فقيد نيروي هوايي، سرلشكر شهيد منصوري ستاري به آرزوي ديرينه‌اش رسيد.


روايت قهرمانان آسمان از منظر همسران شهدا
روايت قهرمانان آسمان از منظر همسران شهدا

زندگي‌نامه و خاطرات همسران شهدا، مطالبي است كه بنا به فرمايشات مقام معظم رهبري جزء گنجينه‌هاي دفاع مقدس است كه بايد استخراج شود، كه در همين راستا روايتي از مجموعه كتاب‌هاي «آسمان» را مرور مي‌كنيم.


اهميت بيت المال در سيره ي شهدا
اهميت بيت المال در سيره ي شهدا

شهيد حاج محمّدرضا قدمي سراسر زندگي اش را به اخلاص گذراند. علي رغم اينكه به عنوان مسؤول جهاد بود و امكانات زيادي در اختيار داشت از آن استفاده ي شخصي نمي كرد.


روايت تاريخی؛ «۹ دي؛ روز شكست فتنه از مردم»
«۹ دي؛ روز شكست فتنه از مردم»

روز نهم دي در تاريخ ماند. اين جمله رهبر انقلاب اسلامي است. ايشان فتنه ۸۸ را حاصل برنامه‌ريزي چندين ساله‌ي دشمنان و در ادامه‌ي قضايايي چون فتنه‌ي سال ۷۸ تحليل ميكنند و راه‌حل علاج آن را حركت عظيم مردمي همانند آنچه در ۹ دي سال ۸۸ اتفاق افتاد مي‌دانند.


روايتي از صفيه مدرس همسرشهيد مهدي باكري: روايتي از خودكار بيت‌المال كه دست آقا مهدي بود
روايتي از خودكار بيت‌المال كه دست آقا مهدي بود
همسر شهيد مهدي باكري مي‌گويد: به آقا مهدي گفتم موقع برگشت كمي خريد كند؛ يك دفترچه يادداشت و يك خودكار درآورد گذاشت زمين. برداشتم تا چيزهايي كه مي‌خواستم، برايش بنويسم. يكدفعه به من گفت: ننويسي‌ها!.

وصيت نامه ي شهيد حسين خرازي
وصيت نامه ي شهيد حسين خرازي
ما لشگر امام حسينيم ،حسين وار هم بايد بجنگيم. اگر بخواهيم قبر شش گوشه ي امام حسين (ع) را در آغوش بگيريم، نبايد كلامي ودعايي جز اين داشته باشيم: «اللهم اجعل محياي محيا محمد و آل محمد و مماتي ممات محمد و آل محمد.» اگر در پيروزي ها خودمان را دخيل بدانيم اين حجاب است براي ما، اين شايد انكار خداست.
صفحه 1 از 3نخست   قبلي   [1]  2  3  بعدي   آخرين